Pixel 2 XL
Google Pixel 2 XL
Az egyik legjobb kamerájú okostelefon
Kevesebb design és tudás, mint a nagy riválisok esetében, de cserébe szuper kamera és tökéletesre hangolt (Android 8) szoftver a jutalmunk.
A csak két (fekete és fekete fehér) színben elérhető készülék fém hátlapja sajnos műanyaghatást kelt, de nem csak ez okozza, hogy olyan érzésünk van mintha a telefon lemaradt volna pár évet a gyártók között zajló design versenyben.
A 6-inch-es P-OLED kijelző fényerő és élesség problémáit egy szoftveres frissítéssel szerencsére sikerült orvosolniuk. Az „Always On” funkciónak köszönhetően a telefon akár kikapcsolt kijelző esetén is értesít minket a legfontosabb eseményekről vagy tájékoztat az aktuálisan lejátszott dal címéről.
A telefon igazi előnye az iPhone 8 Plus-t is megverő kamerája (12MP, f/1.8, OIS), amivel igazán szép képeket készíthetünk.
Leírás
A Google legújabb telefonja a Pixel 2 XL követi a nagy elődök látványvilágát. A telefon gyárilag az Android 8 ( Oreo) rendszerrel érkezik, amit sikerült a gyártónak felhasználóbarát köntösbe bújtatnia.
https://www.youtube.com/watch?v=6tL8r4CusCw
Az 6 hüvelykes képernyő kiválóan alkalmas videók, képek nézegetésére. A kamerákban ebben az esetben sincs okunk csalódni, egy 8 megapixeles előlapi kamera látja el a szelfi-feladatokat, a hátlapon pedig egy 12,2 megapixeles kamera áll rendelkezésre.
Specifikáció
| Kialakítás | Érintőképernyős |
| SIM kártya típusa | nano-SIM |
Műszaki jellemzők |
|
| Processzor típusa |
|
| Processzormagok száma | 8 magos |
| Processzor sebessége | 2.35 GHz |
| RAM | 4 GB |
| Belső memória mérete | 64 GB |
| Memória bővíthető | Nem |
Szoftver |
|
| Operációs rendszer | Android |
Kijelző |
|
| Kijelzők száma | 1 |
| Kijelző mérete | 6″ |
| Kijelző felbontása | 2880 × 1440 pixel |
| Kijelző típusa | Kapacitív P-OLED |
| 3D kijelző | Nem |
| Egyéb kijelző tulajdonságok | 16 millió színárnyalat |
Kamera |
|
| Fényképező | Van |
| 3D kamera | Nem |
| Előlapi kamera | Van |
| Előlapi kamera felbontása | 8 MPx |
| Hátlapi kamerák száma | 1 |
| Hátlapi kamera felbontása | 12.2 MPx |
| Autofókusz | Van |
| Beépített vaku | Van |
| Retina szkenner | Nincs |
| Videofelvétel | Van |
| Maximális video felbontás | 4K @ 30fps |
Multimédia |
|
| MP3 lejátszó | Van |
| FM rádió | Nincs |
| Video lejátszás | Van |
| Internet böngésző | Van |
| Játék | Van |
Kommunikációs csatornák |
|
| Adatátvitel |
Wi-Fi
Wi-Fi Direct
DLNA támogatás
NFC támogatás
Bluetooth
|
| Csatlakozók |
USB Type-C
|
| Hálózati kapcsolatok |
GSM
GPRS kapcsolat
EDGE kapcsolat
UMTS (3G)
WCDMA
HSDPA
HSUPA
LTE támogatás (4G)
GPS
|
Akkumulátor |
|
| Akkumulátor típusa | Li-Ion |
| Akkumulátor kapacitás | 3520 mAh |
Üzenetküldés |
|
| MMS | Van |
| Van | |
Méretek |
|
| Hosszúság | 157.9 mm |
| Szélesség | 76.7 mm |
| Vastagság | 7.9 mm |
| Súly | 175 g |
Funkciók |
|
| Dual sim | Nem |
| Tripla sim | Nem |
| Cseppálló | Igen |
| Vízálló | Igen |
| Porálló | Igen |
| Ütésálló | Nem |
| MP3/WMA/AAC csengőhang | Igen |
| Diktafon | Van |
| Naptár | Van |
| Ébresztő | Van |
| Számológép | Van |
| Kihangosítás | Van |
| Hardware Modem | Van |
| Ujjlenyomat-olvasó | Van |