Huawei P20

Huawei P20
A P20 számos új, a mesterséges intelligencia (AI) által vezérelt funkciót megkapta az AI segíti többek közt a környezetnek és a fotózott tárgyaknak megfelelő fény- és színbeállítások kiválasztását, előre megjósolja a mozgó fotócélpontok útját, az intelligens képstabilizátor (AIS) pedig nem engedi bemozdulni a képet így állvány nélkül is tökéletes képek készíthetők.
Az 5,8 hüvelykes P20 már vezeték nélküli fejhallgatóval, a Huawei FreeBuds-szal is elérhető lesz.
Leírás
3D hatású szelfik
Az új P széria kisebbik tagjának, a P20-nak hátlapján két új Leica kamera egy 12 MP-es színes és egy 20 MP-es monokróm szenzor található, melyek segítik a készüléket a fényképezésben gyengébb fényviszonyok között is. A kamera 1,5 mikrométer pixelméretű fotók készítésére, és kétszeres hybrid zoomolásra képes. A P20 továbbá egy 24 megapixeles előlapi kamerával szerelte fel a gyártó. A kiváló minőségű szelfik készítését a mesterséges intelligencia által támogatott szépítő (AI beautification), valamint a 3D portré megvilágítási mód is támogatja segítségükkel természetes bőrtónusú, az arc legapróbb, finom kontúrjait is kiemelő, valódi 3D fényhatású portrék készíthetők.
Mesteri fotózás a mesterséges intelligenciával
A P20 készülék motorja a Kirin 970 processzor és neurális számítási egysége (Neural Network Processing Unit NPU), amely a mesterséges intelligencia (AI) képességeit hozza el a felhasználók kezébe. A minél jobb minőségű képek készítését az AI a P20-ban is többféle, újszerű módon is támogatja. Az AI-nak köszönhetően a készülék kamerája 19 különböző helyzetet és tárgyat képes felismerni, és az az adott helyzetnek vagy tárgynak megfelelő például ha a felhasználó kék eget, tengerpartot, kutyát vagy személyt fényképez , legoptimálisabb fényhatásokat automatikusan be is állítja. Új funkció továbbá az AI Kompozíció mód is (AI-Assisted Composition), amely intelligens javaslatokkal segíti csoport- és tájképek készítését.
https://www.youtube.com/watch?v=R6e0zbPxac0
Erős akkumulátor és biztonságos gyorstöltés
A Huawei P20-ba EMUI 8.1 felhasználói felület került, amely a Kirin 970 processzorral együtt garantálja a nagy teljesítményt és a problémamentes felhasználói élményt. Az AI segítségével teljesen személyre szabható EMUI 8.1 olyan funkciókat tartalmaz, mint a Huawei Share 2.0, mely lehetővé teszi az azonnali fájlmegosztást más készülékekkel, például PC-kkel. A Smart Screen funkció pedig két alkalmazás egyidejű futtatását is biztosítja intelligens osztott képernyő használatával. A P20 sorozat tagja a TÜV által tanúsított SuperCharge gyorstöltési technológiával érkezik 3400 mAh-es akkumulátorral. A készülék mesterséges intelligencia által vezérelt akkumulátor-kezelő rendszere intelligensen csoportosítja a forrásokat az akkumulátor élettartamának maximalizálása érdekében.
A kialakítást a fény inspirálta
A készülék új generációs Huawei 2.0 FullView kijelzője ultravékony kávával és lenyűgöző kijelző-készüléktest aránnyal érkezik.
Specifikáció
| Kialakítás | Érintőképernyős |
| SIM kártya típusa | nano-SIM |
Műszaki jellemzők |
|
| Processzor típusa | SoC/CPU: Hisilicon Kirin 970 |
| Processzormagok száma | 8 magos |
| Processzor sebessége | 2.36 GHz |
| RAM | 4 GB |
| Belső memória mérete | 128 GB |
| Memória bővíthető | Nem |
Szoftver |
|
| Operációs rendszer | Android |
Kijelző |
|
| Kijelzők száma | 1 |
| Kijelző mérete | 5.8″ |
| Kijelző felbontása | 2244 × 1080 pixel |
| Kijelző típusa | Kapacitív IPS |
| 3D kijelző | Nem |
| Egyéb kijelző tulajdonságok | 16 millió színárnyalat |
Kamera |
|
| Fényképező | Van |
| 3D kamera | Nem |
| Előlapi kamera | Van |
| Előlapi kamera felbontása | 24 MPx |
| Hátlapi kamera felbontása | 12 MPx |
| Dupla hátlapi kamera | Van |
| Tripla hátlapi kamera | Nincs |
| Másodlagos hátlapi kamera felbontása | 20 MPx |
| Autofókusz | Van |
| Beépített vaku | Van |
| Retina szkenner | Nincs |
| Videofelvétel | Van |
| Maximális video felbontás | 3840 × 2160 @ 30 fps |
Multimédia |
|
| MP3 lejátszó | Van |
| FM rádió | Nincs |
| Video lejátszás | Van |
| Internet böngésző | Van |
| Játék | Van |
Kommunikációs csatornák |
|
| Adatátvitel |
Wi-Fi
Wi-Fi Direct
NFC támogatás
Bluetooth
|
| Csatlakozók |
USB Type-C
|
| Hálózati kapcsolatok |
GSM
GPRS kapcsolat
EDGE kapcsolat
UMTS (3G)
WCDMA
HSDPA
HSUPA
LTE támogatás (4G)
GPS
|
Akkumulátor |
|
| Akkumulátor típusa | Li-Pol |
| Akkumulátor kapacitás | 3400 mAh |
Üzenetküldés |
|
| MMS | Van |
| Van | |
Méretek |
|
| Hosszúság | 149.1 mm |
| Szélesség | 70.8 mm |
| Vastagság | 7.7 mm |
| Súly | 165 g |
Funkciók |
|
| Dual sim | Igen |
| Tripla sim | Nem |
| Cseppálló | Nem |
| Vízálló | Nem |
| Porálló | Nem |
| Ütésálló | Nem |
| MP3/WMA/AAC csengőhang | Igen |
| Diktafon | Van |
| Naptár | Van |
| Ébresztő | Van |
| Számológép | Van |
| Kihangosítás | Van |
| Hardware Modem | Van |
| Ujjlenyomat-olvasó | Van |
Forrás: consumer.huawei.com, internet