Realme 6

Realme 6
- Kijelző: 6.5″ FHD+ (2400×1080) LCD
- Processzor: HelioG90T
- Memória: 4/6/8 GB
- Tárhely: 64/128 GB Belső tárhely + microSD
- Előlapi kamera: 16 MP
- Hátlapi kamera: 64/8/2/2MP
- Akkumulátor: 3500mAh
Leírás
Realme 6
90 Hz-es, fantasztikus kijelző
A Realme 6 egyedülálló tartalomfogyasztási lehetőségeket kínál.
Eddig még szinte soha nem látott folyamatosság, amit a 90 Hz-es képfrissítéssel rendelkező IPS kijelzőnek köszönhetünk. Az előlap nagyrészét a Full HD+ felbontású panel foglalja el, egészen pontosan a 90,5%-át, ezáltal a felhasználói élmény magával ragadó, akár videózás, akár böngészés közben.
16 MP-es szelfi kamera
Ha már manapság annyira divatos a szelfizés, ne maradj ki Te sem a jóból! Az ultratiszta fotókat a kijelzőbe épített 16 MP-es fényképező garantálja, ami az arcszépítő módot, a HDR-t és a Bokeh effektusokat is támogatja. Az új algoritmusoknak köszönhetően különféle tónusoknak, bőrtípusnak és arcformának megfelelően a lehető legtökéletesebb képek készülnek.
64 MP-es AI quad kamera
Négy lencse, mindegyik egyedülálló képességekkel. A 64 MP-es fő szenzorral akár 9280 x 6944 pixeles felbontásban fotózhatsz, emellett ott a 119 fokos látószögű lencse, a 4 cm-es makrófényképezésre alkalmas egység, valamint a fekete-fehér portré szenzor.
64 MP-es ultranagy felbontás
A hatalmas felbontású kamerának köszönhetően akár 64 millió pixelbenis meg örökítheted a pillanatokat, így egyetlen részletről sem fogsz soha lemaradni. A 64 MP-es GW1 szenzor 1/1,7”-es, az f/1,8-as rekeszérték pedig gyengébb fényviszonyok között is megfelelő minőségű fotók készítését teszi lehetővé.
119 fokos ultranagy látószögű kamera
Törd át a határokat! Akár négyszer több minden belefér egy képbe, ha ezt a kamerát használod. Elég egy kattintás, és máris az összes barátod rajta lesz a fotón, de ennek a szenzornak a természetben is hasznát veszed.
Super Nightscape 2.0
Hozz világosságot az éjszakába! A magas fényérzékenységű komponensnek, valamint a továbbfejlesztett képalkotási algoritmusoknak köszönhetően a Realme 6 állvány nélkül is látványos, világos képeket készíthetsz.
UIS videostabilizálás
Felejts el a képremegéseket, a stabil videóké a jövő! Ezzel a készülékkel, valamint a beépített algoritmusnak köszönhetően a szoftver kiszűri a felesleges mozdulatokat, így szinte olyanok lesznek a videók, mintha gimbalt használtál volna.
Sloop alkalmazás
Vlogolj bárhol és bármikor! Válaszd ki a kedvenc sablonodat a Soloop alkalmazáson belül, ezután pedig izgalmas klipeket vehetsz fel, amihez a megfelelő zenét automatikusan kiválasztja az app. És hogy mi az eredmény? Hogy egy kattintással profi vlogger válik belőled.
Lenyűgöző teljesítmény, játékra tervezve
A Realme 6 elképesztően erős hardverrel rendelkezik, hiszen a MediaTek Helio G90T úgy lett kialakítva, hogy a mindennapi feladatok mellett a játékok futtatását is akadozásmentesen végezze. A legújabb fejlesztésű processzornak, grafikus gyorsítónak és RAM-nak, valamint az AI-nak hála mindig egy lenyűgöző teljesítményű készülék lesz majd a zsebedben.
HyperBoost technológia
Az erős hardver csak egy dolog, ám a Realme szoftveres fronton is az élmezőnybe repíti a készüléket. Játssz szabadon a HyperBoosnak köszönhetően, amivel az átlagosnál 14%-kal jobb érintési hatékonyságot, valamint 18%-kal stabilabb képkockaszámot érhetsz el.
30W-os gyorstöltés
A 4300 mAh-s akkumulátor nem csak egy napig szolgál ki egy feltöltéssel. A remek optimalizációnak és a nagy kapacitásnak köszönhetően sokat fotózhatsz a telefonoddal, ha pedig már kezd merülni, elég csak töltőre dugnod, a 30W-os vezetékes gyorstöltéssel 55 perc alatt teljesen feltöltheted a mobilod.
Biztonságos adatvételem
Az ujjlenyomat-olvasó a bekapcsológombba került beépítésre, így egyáltalán nem is látszódik, a Realme meg tudta tartani a készülék letisztult formatervét. Elég csak a gombhoz érinteni az ujjadat és mindössze 0,29 másodperc alatt felismeri a szenzor a biometrikus azonosítódat. Könnyen és kényelmesen védheted tehát az adatokat.
Tripla foglalat
A Realme 6 nagy előnye, hogy nem kell lemondanod a két SIM használatáról akkor, ha bővíteni szeretnéd a 64 GB-os tárhelyet. Az oldalról előhúzható tálcára ugyanis két nanoSIM-et és egy microSDt (akár 256 GB) is helyezhetsz, hogy egy telefont használhass a privát és a munkahelyi életedhez.
Gyors és személyre szabható felület
A Realme UI felületet teljesen saját magadra szabhatod, hogy minden funkciót pillanatok alatt elérhess. A letisztult és látványos ikonok, a minimalista, mégis hasznos animációk mind azt szolgálják, hogy a lehető legjobban otthon érezhesd magad a telefonodban!
Specifikáció
| Kialakítás | Érintőképernyős |
| SIM kártya típusa | nano-SIM |
Műszaki jellemzők |
|
| Processzor típusa |
|
| Processzormagok száma | 8 magos |
| Processzor sebessége | 2.05 GHz |
| RAM | 4 GB |
| Belső memória mérete | 64 GB |
| Memória bővíthető | Igen |
| Memóriakártya típusa | microSD |
Szoftver |
|
| Operációs rendszer | Android |
Kijelző |
|
| Kijelzők száma | 1 |
| Kijelző mérete | 6.5″ |
| Kijelző felbontása | 2400 × 1080 pixel |
| Kijelző típusa | Kapacitív IPS |
| 3D kijelző | Nem |
| Képfrissítési frekvencia | 90 Hz |
| Egyéb kijelző tulajdonságok |
|
Kamera |
|
| Fényképező | Van |
| 3D kamera | Nem |
| Előlapi kamera | Van |
| Előlapi kamera felbontása | 16 MP |
| Hátlapi kamerák száma | 4 |
| Első hátlapi kamera felbontása | 64 MP |
| Második hátlapi kamera felbontása | 8 MP |
| Harmadik hátlapi kamera felbontása | 2 MP |
| Negyedik hátlapi kamera felbontása | 2 MP |
| Autofókusz | Van |
| Beépített vaku | Van |
| Retina szkenner | Nincs |
| Videofelvétel | Van |
| Maximális video felbontás | 3840 × 2160 @ 30 fps |
Multimédia |
|
| MP3 lejátszó | Van |
| FM rádió | Van |
| Video lejátszás | Van |
| Internet böngésző | Van |
| Játék | Van |
Kommunikációs csatornák |
|
| Adatátvitel |
Wi-Fi
Wi-Fi Direct
NFC támogatás
Bluetooth
|
| Csatlakozók |
USB Type-C
3.5 Jack fülhallgató kimenet
|
| Hálózati kapcsolatok |
GSM
GPRS kapcsolat
EDGE kapcsolat
UMTS (3G)
WCDMA
HSDPA
HSUPA
LTE támogatás (4G)
|
| Navigáció |
GPS
GLONASS
Beidou (BDS)
|
| Szenzorok |
Ujjlenyomat-olvasó
Gyorsulásmérő
Giroszkóp
Közelségérzékelő
Iránytű
|
Akkumulátor |
|
| Akkumulátor típusa | Li-Pol |
| Akkumulátor kapacitás | 4300 mAh |
| Vezeték nélküli töltés | Nincs |
Üzenetküldés |
|
| MMS | Van |
| Van | |
Méretek |
|
| Hosszúság | 162.1 mm |
| Szélesség | 74.8 mm |
| Vastagság | 8.9 mm |
| Tömeg | 191 g |
Funkciók |
|
| Dual SIM | Igen |
| Tripla sim | Nem |
| Cseppálló | Nem |
| Vízálló | Nem |
| Porálló | Nem |
| Ütésálló | Nem |
| MP3/WMA/AAC csengőhang | Igen |
| Diktafon | Van |
| Naptár | Van |
| Ébresztő | Van |
| Számológép | Van |
| Kihangosítás | Van |
| Hardware Modem | Van |
Forrás: realme.com