Xiaomi Mi 8 Pro

Xiaomi Mi 8 Pro
A Xiaomi Mi 8 Pro-ba megtalálható minden amit az Mi 8-ban megszerettünk, de továbbfejlesztve:
Snapdragon 845 processzor, világelső nyomásérzékeny ujjlenyomat-érzékelő, Corning Gorilla Glass 5 üveggel védett 6.2i hüvelykes AMOLED kijelző, 12 MP dual kamera 2× optikai zommal, szuper látványos hátlap.
Sajnos azonban nincs 3.5mm jack csatlakozó vagy por- és vízvédelem sem. De hiába keressük a tárhely bővíthetőségét is, be kell érnünk a 128 GB-al.
Technikai adatok:
- Kijelző: 6.21″, 1080×2280px (402ppi) AMOLED
- CPU: Snapdragon 845, Adreno 630 GPU
- Memória: 8 GB RAM, 128 GB tárhely
- Kamera: 12MP (f/1.8) + 12 MP ( f/2.4) 2× zoom; Videó: 2160p@60fps
- Szelfie: 20 MP, f/2.0. HDR videó: 1080p@30fps
- Akkumulátor: 3 000mAh, 18W (Quick Charge 4+)
- Szoftver: Android 8.1 (Oreo); MIUI 10
Leírás
A világ első, nyomásérzékeny ujjlenyomat-érzékelője
Nagyon érzékeny nyomásérzékelő, amely javítja az ujjlenyomat-felismerés sebességét. A feloldáskor rezeg a kijelző, hogy érezze a feloldási élményt.
Ultra-vékony négyoldalas hajlított test
Könnyű és ívelt mind a négy oldalon, csodálatos tapintási élmény.
Kettős frekvenciás GPS – Kivételesen pontos navigáció
Az Mi 8 az első okos telefon, amely kétfrekvenciás GPS-t tartalmaz. Mind az L1, mind pedig az L5 jelek összehangolásával a pontossága soha nem látott szintet ért el.
Qualcomm® Snapdragon 845
A Snapdragon 845 egy újabb előrelépés a Qualcomm® teljesítményében. Függetlenül attól, hogy több alkalmazás között barngol, vagy épp játszik, ez a processzor nélkülözhetetlen eszköz.
AI hátsó kamerák
1.4µm-es nagy felbontású képpontok, az SLR 2PD Dual-core fókuszáló technológiájával nappal fényes fotókat készíthet, és gyorsabban rögzítheti a szépséget akár sötétben is.
20MP elülső kamera
3D Beautify elhomályosítja a hátteret a lenyűgöző portrék számára.
Erőteljes analitikai képességek pár 1,8 µm-es pixeles (4-in-1 Super Pixel) technológiával, hogy tisztább, világosabb selfiet hozzon létre.
Az újonnan frissített 3D Beautify effekt az AI-t használja a háttér elhomályosítására egyetlen kamerával. Olyan mintha minden felvétel egy stúdió vászon előtt készült volna.
Specifikáció
| Kialakítás | Érintőképernyős |
| SIM kártya típusa | nano-SIM |
Műszaki jellemzők |
|
| Processzor típusa |
|
| Processzormagok száma | 8 magos |
| Processzor sebessége | 2.8 GHz |
| RAM | 8 GB |
| Belső memória mérete | 128 GB |
| Memória bővíthető | Nem |
Szoftver |
|
| Operációs rendszer | Android |
Kijelző |
|
| Kijelzők száma | 1 |
| Kijelző mérete | 6.21″ |
| Kijelző felbontása | 2248 × 1080 pixel |
| Kijelző típusa | Kapacitív AMOLED |
| 3D kijelző | Nem |
| Egyéb kijelző tulajdonságok | 16 millió színárnyalat |
Kamera |
|
| Fényképező | Van |
| 3D kamera | Nem |
| Előlapi kamera | Van |
| Előlapi kamera felbontása | 20 MPx |
| Hátlapi kamerák száma | 2 |
| Hátlapi kamera felbontása | 12 MPx |
| Másodlagos hátlapi kamera felbontása | 12 MPx |
| Autofókusz | Van |
| Beépített vaku | Van |
| Retina szkenner | Nincs |
| Videofelvétel | Van |
| Maximális video felbontás | 3840 × 2160 @ 30 fps |
Multimédia |
|
| MP3 lejátszó | Van |
| FM rádió | Nincs |
| Video lejátszás | Van |
| Internet böngésző | Van |
| Játék | Van |
Kommunikációs csatornák |
|
| Adatátvitel |
Wi-Fi
Wi-Fi Direct
DLNA támogatás
NFC támogatás
Bluetooth
|
| Csatlakozók |
USB Type-C
3,5 Jack fülhallgató kimenet
|
| Hálózati kapcsolatok |
GSM
GPRS
EDGE
UMTS (3G)
WCDMA
HSDPA
HSUPA
LTE támogatás (4G)
GPS
|
Akkumulátor |
|
| Akkumulátor típusa | Li-Pol |
| Akkumulátor kapacitás | 3000 mAh |
Üzenetküldés |
|
| MMS | Van |
| Van | |
Méretek |
|
| Hosszúság | 154.9 mm |
| Szélesség | 74.8 mm |
| Vastagság | 7.6 mm |
| Súly | 177 g |
Funkciók |
|
| Dual sim | Igen |
| Tripla sim | Nem |
| Cseppálló | Nem |
| Vízálló | Nem |
| Porálló | Nem |
| Ütésálló | Nem |
| MP3/WMA/AAC csengőhang | Igen |
| Diktafon | Van |
| Naptár | Van |
| Ébresztő | Van |
| Számológép | Van |
| Kihangosítás | Van |
| Hardware Modem | Van |
| Ujjlenyomat-olvasó | Van |
Forrás: xiaomi.hu