Az Grok rendszere akár szerzői joggal védett karaktereket is generál erőszakos jelenetekben, de ontja a félrevezető képeket hírességekről és politikusokról is.
Nem csoda tehát, ha Elon Musk mesterséges intelligenciarendszerének új képgeneráló képességei felháborodást váltottak ki az általa generált képek miatt.
A Grok rendszer ráadásul nem követi azokat a szigorú irányelveket, amelyek az OpenAI és a Google által készített rendszereket szabályozzák.
A Grok új verziójának nincsenek szigorú korlátai abban, hogy mit tud generálni. Még az enyhébb szabályokat is könnyen felülírhatja egy ügyes prompt parancs.
Ez azt jelenti, hogy a generátor olyan fotorealisztikus képeket készít, amelyek félrevezetőek lehetnek, és megsérthetik akár a szerzői jogokat is.
A rendszer megjelenése után az X-en megosztott képeken előfordult például, hogy szerzői jogvédelem alatt álló karakterek szerepeltek erőszakos jelenetekben, vagy politikusok, akik félrevezető, gyanús környezetben, akár egy terrortámadás során szerepelnek.
E képek némelyike különösen felkavaró volt élethű jellegét tekintve. A széles körben elérhető képeken például Mickey egér látható fegyverrel a kezében egy sor holttest körül.